Grupa Modlitwy Św. Ojca PIO

Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio w naszej parafii powstała 25 maja 2007 r., z inicjatywy Lucjana i Karoliny Kowalczyków, za zgodą ówczesnego proboszcza ks. Antoniego Sochy, który przez 15 lat był opiekunem duchowym naszej wspólnoty. Spotkania formacyjne i modlitewne odbywają się raz w miesiącu - ostatni czwartek miesiąca, poprzedzone są adoracją Najświętszego Sakramentu i Mszą św. o godz. 18.00.

Tematy spotkań czerpiemy z materiałów publikowanych w dwumiesięczniku "Głos Ojca Pio". Rozważamy je przywołując słowa Pisma Świętego. Spotkania nasze służą duchowej formacji członków oraz pomagają w duchowym wzrastaniu i dawaniu przykładu chrześcijańskiego życia, głębokiej wiary, pobożności i miłości.

Grupa uczestniczy w corocznej pielgrzymce Grup Modlitwy z całej Polski na Przeprośną Górkę i na czuwanie do Częstochowy. Wspólnota czynnie angażuje się w życie religijne parafii.

W każdą rocznicę obłóczyn zakonnych Ojca Pio (1903 r.) w dniu 22 stycznia, Grupy Modlitwy wzywane są do potwierdzenia swojego zaangażowania wierności Ewangelii zgodnie z duchowością Ojca Pio z Pietrelciny. Wspólnota Modlitwy św. Ojca Pio działająca przy naszej Parafii zgodnie z tradycją uroczyście obchodzi Dzień Wierności. Jak co roku w dniu 22 stycznia odnawiamy obietnice chrzcielne i zobowiązania wierności Ewangelii. Obrzęd tego zobowiązania poprzedzony jest Mszą Świętą.

Członkowie naszej Wspólnoty uczestniczą w Dniach Skupienia Grup Modlitwy o. Pio i czcicieli świętego Stygmatyka organizowanych przez Grupę w parafii na Poczekajce.

Raz w roku organizowany jest kilkudniowy Ogólnopolski Kongres dla liderów i animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio. Delegaci naszej wspólnoty uczestniczą w tych ćwiczeniach duchowych.

W 2018 roku nasza parafia otrzymała relikwie św. Ojca Pio. Relikwie są po to, aby ludzie mogli się modlić za przyczyną świętego i odczuć jego bliskość. Wierzymy, że Święty Ojciec Pio będzie orędownikiem u Boga w wypraszaniu obfitych łask. 

Zapraszamy do naszej wspólnoty, aby pogłębić przyjaźń z Panem Bogiem, drugim człowiekiem i poznać Wielkiego Świętego, który żył w niedalekiej przeszłości. Obdarzony był wieloma darami i charyzmatami, troszczył się o każdego człowieka, a najbardziej o tego, który oddalił się od Boga. Był człowiekiem nieustannej modlitwy i cierpienia, sprawowania sakramentów świętych: sakramentu pokuty i Eucharystii, dzięki czemu wiele dusz zostało zbawionych.

Opiekunem duchowym Grupy Ojca Pio przy naszej parafii jest ks. proboszcz Dariusz Stefanek.

Tel. do kontaktu: Bernadeta 696 705 675, Stefan 601 527 962.

Chcesz być na bieżąco ze słowem św. Ojca Pio, wejdź na stronę www.glosojcapio.pl

 

Czytania na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg