Domowy Kościół – Ruch Światło-Życie

O wydarzeniach dotyczących Domowego Kościoła w naszej parafii możesz poczytać tutaj.


 

DOMOWY KOŚCIÓŁ

GAŁĄŹ RODZINNA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

 

Domowy Kościół to małżeńsko-rodzinny ruch w Kościele katolickim, który pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nimi żyć i celebrować go przez całe życie, stając się fundamentem tworzenia zdrowej rodziny.

 

 

Wejść na drogę powołania małżeńskiego - to znaczy uczyć się miłości oblubieńczej z dnia na dzień, z roku na rok: miłości wedle duszy i ciała, miłości, która cierpliwa jest i łaskawa, która nie szuka swego i nie pamięta złego; miłości, która umie współweselić się z prawdą, miłości, która wszystko przetrzyma.

Takiej właśnie miłości potrzeba Wam, jeżeli Wasze przyszłe małżeństwo ma "przetrzymać" próbę całego życia. A taka właśnie próba należy do samej istoty powołania, jakie przez małżeństwo zamierzacie wpisać w projekt Waszego życia.

św. Jan Paweł II

 

 

Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła pozwala małżonkom wspólnie, a nie obok siebie, iść do Boga. Budowanie jedności małżeńskiej jest możliwe dzięki podjęciu zobowiązań - darów, które nie są celem samym w sobie, ale środkiem do celu. Ich realizowanie odbywa się w małżeństwie poprzez codzienny wspólny wysiłek małżonków oraz wzajemną pomoc małżeństw w kręgu w dążeniu do Chrystusa.

Poprzez codzienną modlitwę osobistą połączoną z lekturą Pisma Świętego, każdy z małżonków buduje relację osobistą z Bogiem, będącą podstawą rozwoju wszystkich pozostałych ludzkich relacji. Ta relacja jest również rozwijana poprzez regularne spotkanie ze słowem Bożym.

 

 

Małżeństwa należące do Domowego Kościoła spotykają się raz w miesiącu w obecności kapłana w małych wspólnotach-kręgach, w skład których wchodzi od czterech od siedmiu małżeństw. Dzielą się wówczas swoim życiem, radościami i troskami, wypełnianiem zobowiązań, do których należą:

  • codzienny Namiot Spotkania
  • codzienna modlitwa małżeńska
  • codzienna modlitwa rodzinna
  • regularne studium Pisma Świętego
  • comiesięczny dialog małżeński
  • reguła życia
  • uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych

 

 

Jeżeli jesteście małżeństwem sakramentalnym, chcecie budować i pielęgnować miłość małżeńską, uczyć się rozwiązywania konfliktów, umacniać i przekazywać swoją wiarę, tworzyć silną rodzinę, doświadczyć życia we wspólnocie, to zapraszamy Was do wspólnoty Domowego Kościoła.

 

 

W ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 9:00 w naszym kościele jest sprawowana msza św. w intencji wszystkich członków Domowego Kościoła. Po mszy św. spotykamy się na agape w sali w Spichlerzu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszej wspólnocie, szukacie odpowiedniej dla siebie formacji i chcecie, aby niedzielne wyjście do kościoła nie było Waszym jedynym kontaktem z Bogiem, zapraszamy na nasze spotkania.

 

Wiadomości o Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Lubelskiej znajdziesz także na stronie lublin.oaza.pl.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej